دانلود درایور HTC اچ تی سی (تمام مدل ها)

HTC USB Driver
HTC USB Driver

دانلود آخرین نسخه درایور HTC

بروز شده در تاریخ : 1400/3/17

درایور (Driver) چیست ؟

درایور یا همان راه انداز که می توان گفت ترجمه آن در علم کامپیوتر “راه انداز نرم افزاری” است، به نرم افزاری گفته میشود که وظیفه آن شناساندن کامل یک دستگاه/قطعه سخت افزاری (مثل پرینتر، موس و …) به سیستم عامل کامپیوتر (مثلا ویندوز) میباشد.
 
گوشی های موبایل نیز مانند دیگر دستگاه ها دارای درایور هستند و شما برای مدیریت کردن یک گوشی موبایل در سیستم کامپیوتر خود ، میبایست درایور آن گوشی را بر روی کامپیوتر خود نصب کنید.
 
برای درک دقیق تر نسبت به درایور و نحوه عملکرد آن میتوانید به مقاله “درایور (Driver) چیست” مراجعه کنید.
 
 
چرا باید درایور HTC اچ تی سی را بر روی کامپیوتر خود نصب کنیم ؟
 
  • برای شناسایی کامل تمام محیط های موجود در گوشی ها و تبلت های اچ تی سی HTC
  • برای شناسایی کامل محیط MTP گوشی های HTC اچ تی سی در کامپیوتر و ویندوز
  • برای انتقال فایل بین کامپیوتر و گوشی موبایل HTC
  • برای کار کردن با نرم افزار های کاربردی مدیریت گوشی در کامپیوتر
  • برای شناسایی گوشی هنگام فلش کردن گوشی های اچ تی سی به وسیله نرم افزار Odin و فلش کردن به وسیله باکس ها و دانگل ها

 

تفاوت HTC USB Driver با HTC Sycn Manager چیست ؟!

HTC Sync Manager یک نرم افزار اختصاصی برای مدیریت گوشی های HTC میباشد که شما به وسیله آن میتوانید گوشی اچ تی سی خود را به طور کامل مدیریت کنید . مثلا میتوانید از SMS ها و مخاطبین گوشی خود بکاپ تهیه کنید و یا برای انتقال عکس ها و فیلم ها از گوشی به کامپیوتر یا برعکس از آن استفاده کنید . با نصب نرم افزار HTC Sync Manager در کامپیوتر ، درایور HTC به صورت خودکار در سیستم نصب خواهد شد.

اما HTC USB Driver فقط بسته درایور جداگانه گوشی های HTC هست که از نرم افزار HTC Sync Manager استخراج شده است و بدون نیاز به نصب نرم افزار HTC Sync Manager (که حجم بالاتری دارد) میتوانید درایور HTC را در کامپیوتر خود نصب کنید.

 توجه : کمپانی HTC از تاریخ 2020/09/27 به صورت رسمی پایان کار و پشتیبانی نرم افزار HTC Sync Manager را در وبسایت خود اعلام کرد و از آن تاریخ به بعد ممکن است نرم افزار HTC Sync Manager برای مدیریت گوشی های HTC کار نکند و یا با اختلال همراه باشد!

 
درایور HTC بر روی چه سیستم عامل هایی نصب میشود ؟!
 
در حال حاضر درایور HTC اچ تی سی بر روی تمام نسخه های سیستم عامل ویندوز مانند ویندوز XP , Vista , 7 , 8 , 8.1 و ویندوز 10 و انواع 32 و 64 بیتی آن نصب میشود.
 
در گذشته شما میتوانستید با استفاده از نسخه مک نرم افزار HTC Sync Manager درایور گوشی های HTC را بر روی کامپیوتر های مک نصب کرده و گوشی اچ تی سی خود را با آن مدیریت کنید.
 
 
آپدیت کردن درایور 
 
هر درایوری ممکن است زمانی نیاز به ارتقا پیدا کند ! در واقع هر چند وقت یکبار کمپانی ها اقدام به انتشار نسخه جدیدتری از درایور دستگاه/قطعه خود میکنند که نیاز است نسخه جدید دانلود و در سیستم کامپیوتر نصب شود.
 
در این مطلب از وبسایت موبوفیکس شما میتوانید آخرین نسخه درایور
HTC اچ تی سی را دانلود کرده و بر روی کامپیوتر خود نصب کنید.
 
این درایور برای تمامی مدل های HTC اچ تی سی میباشد و نیازی به نصب درایور جداگانه برای هر مدل از گوشی اچ تی سی نخواهید داشت !

میانگین امتیازات ۴ از ۵